• slide-efop-1.8.5-17_uj.jpg
  • slide-efop-4.1.3-17_uj.jpg
  • slide-top-7.1.1-16.jpg
  • slide-zsigmondy_emlekkonyv.jpg
  • slide_03.jpg

Híreink

Magyar Honvédség Altiszti Akadémia - Pályaorientációs nap

A Magyar Honvédség Szentendrei Helyőrségtámogató Parancsnokság Harcászati Gyakorlóterén, Csobánkán április 17-én pályaorientációs nap került megrendezésre. Az eseményt kifejezetten a pályaválasztás előtt álló középiskolák számára szervezték. Iskolánkból 7 diák vett részt. Kísérő tanár Kismóni János volt.

20240417 web collage

Népdaléneklési Verseny (vármegyei forduló)

A "Tiszán innen Dunán túl" Országos Népdaléneklési Verseny vármegyei fordulóján Garami Lili kiemelt arany minősítést kapott. Gratulálunk, Lili! Megyünk tovább az országos megmérettetésre!

20240415 Nepdalverseny megyei

Felhívás

adoegyszazalek

DÖK kirándulás

2024.03.27-én iskolánk Diákönkormányzatának lehetősége nyílt ellátogatni a Sziklakórházba, illetve az Atombunkerbe. A múzeumlátogatás előtt megtekintettük a Mátyás-templomot, ahol idegenvezető várt bennünket. 

Tartalmas programon vehettünk részt, melyet ezúton is köszönünk!

IMG 3431

Dorogiak 75 éve Wendlingenben

2024.03.22-én megtekinthettük gimnáziumunk több diákjával a „Dorogiak 75 éve Wendlingenben” című kiállítást a Gáthy Zoltán Városi Könyvtárban. Természetesen köztük volt az a 14 tanuló is, akikkel áprilisban 7 napra Wendlingen am Neckar városába utazunk, így újraélesztjük a diákcsere programot iskolánk és az ottani Robert Bosch Gimnázium között.

A kiállításon megismerkedhettek a diákok Dieter Bauer úrral, a Dorog-Wendlingen Baráti Egyesület elnökével. A Dorogi Német Nemzetiségi Önkormányzat nevében pedig Riss József elnök úr üdvözölt bennünket, aki néhány mondatban bemutatta a tárlat témáját is.

Mesélt többek között a 75 évvel ezelőtti történésekről, kitelepítésekről, a dorogiak új környezetbe való beilleszkedéséről, illetve az anyaországgal való kapcsolatukról és a partneri viszony kialakulásáról.

20240322 113423

2018. április 10-én a költészet napja alkalmából diákjainkkal meglátogattuk az esztergomi Babits Mihály Emlékházat, ahol G. Tóth Franciska irodalmi muzeológus vezetésével megelevenedett előttünk a magyar irodalom jelentős alakjának munkássága és magánélete. Egy interaktív bevezető játék után megismerhettük a ház titkait, ahol a család kora tavasztól késő őszig időzött. A legvégén megkoszorúztuk az esztergomi Babits-kutatók tiszteletére állított emlékkövet. Így tisztelegve iskolánk egykori tanárára dr. Bodri Ferenc irodalomtörténész, művészeti író példaértékű munkássága előtt, remélve, hogy ezzel egy új hagyományt is teremtettünk iskolánkban.

20180410 Babits honlapra web