• slide-efop-1.8.5-17_uj.jpg
  • slide-efop-4.1.3-17_uj.jpg
  • slide-top-7.1.1-16.jpg
  • slide-zsigmondy_emlekkonyv.jpg
  • slide_03.jpg

Híreink

Babits-villa

A lassan évtizedes hagyománynak megfelelően, Gimnáziumunk tanulói idén is felkeresték az esztergomi Babits-villát, és elhelyezték a megemlékezés koszorúját intézményünk egykori tanára és Babits-kutató, dr. Bodri Ferenc emlékkövénél. A mostani látogatás azért is volt különleges, mivel idén volt 100 éve, hogy Babits Mihály és felesége, Török Sophie megvették az egykori présházat az esztergomi Előhegyen...

20240423 babitsvilla web collage

Magyar Honvédség Altiszti Akadémia - Pályaorientációs nap

A Magyar Honvédség Szentendrei Helyőrségtámogató Parancsnokság Harcászati Gyakorlóterén, Csobánkán április 17-én pályaorientációs nap került megrendezésre. Az eseményt kifejezetten a pályaválasztás előtt álló középiskolák számára szervezték. Iskolánkból 7 diák vett részt. Kísérő tanár Kismóni János volt.

20240417 web collage

Népdaléneklési Verseny (vármegyei forduló)

A "Tiszán innen Dunán túl" Országos Népdaléneklési Verseny vármegyei fordulóján Garami Lili kiemelt arany minősítést kapott. Gratulálunk, Lili! Megyünk tovább az országos megmérettetésre!

20240415 Nepdalverseny megyei

Felhívás

adoegyszazalek

DÖK kirándulás

2024.03.27-én iskolánk Diákönkormányzatának lehetősége nyílt ellátogatni a Sziklakórházba, illetve az Atombunkerbe. A múzeumlátogatás előtt megtekintettük a Mátyás-templomot, ahol idegenvezető várt bennünket. 

Tartalmas programon vehettünk részt, melyet ezúton is köszönünk!

IMG 3431

Anne Frank kiállítás Dorogon a Zsigmondyban

2017.október 11.-én Lőrincz Lívia intézményvezető asszony megnyitotta iskolánkban az amszterdami Anne Frank Ház „Ha az lehetek, aki vagyok.” című vándorkiállítását.

A nácik szemében Anne csak egy „zsidó” volt. Faji törvények alapján állapították meg, ki zsidó és ki nem, megtagadva ezzel az élethez való jogukat. A náci antiszemitizmus a holokauszthoz, hatmillió zsidó férfi, nő és gyermek meggyilkolásához vezetett. Anne Frank egy volt közülük.


„… ha az lehetek, aki vagyok." Ezeket a szavakat Anne írta a naplójába 1944. április 11.-én. Családja ekkor már két éve bujkált amszterdami rejtekhelyén a német megszállás alatt lévő Hollandiában. Anne a szüleivel, testvérével és egy baráti család tagjaival a Hátsó traktusban, édesapja vállalkozásának nem használt részében élt.

A kiállítás első része Anne történetét meséli el.

A kiállítás második, nem kevésbé érdekes része a napjainkban is meglevő diszkriminációt, kirekesztést mutatja be; mai fiatalok mesélik el, hogyan küzdenek meg mindezzel és mi minden tartozik identitásukhoz.

A kiállítást két napos képzés előzte meg, ahol iskolánk nyolc tanulója részletesen megismerkedett az anyaggal, és az Anne Frank Ház képzőinek segítségével felkészültek arra, hogy a kiállítást a megnyitó vendégeinek, majd diáktársaiknak, és az általános iskolák tanulóinak bemutatják.


af